-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Уапсени четири лица во Бања Лука за искористување деца за порнографија

Четири лица се уапсени поради сомнение дека сториле кривично дело изнуда на деца за порнографија, соопшти Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

Тие беа уапсени од припадници на Единицата за високотехнолошки криминал на Одделот за криминалистичка полиција на полицијата на Српска во соработка со полициските управи на Приједор, Добој и Градишка во акцијата „Мозаик 2023“, која МВР на Српска ја спроведува во соработка со Европол и со полициите на Србија, Словенија, Хрватска и на Македонија.