4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Поранешен израелски амбасадор: Нека се предаде Хамас пред да бидат убиени повеќе цивили

Дени Данон, поранешниот амбасадор на Израел во ОН го предупреди Хамас да се предаде пред да бидат убиени повеќе цивили.

Данон рече дека Израел „не одлучил да влезе во Газа“, туку е фокусиран на уништување на милитантната група.

„Војната ќе заврши кога ќе го искорениме Хамас за да може да се предадат“, рече тој во гостувањето на „Скај њуз“.

„Ако сега нѐ гледаат, треба да се предадат пред да има повеќе жртви“, додаде тој.