4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

По долгата и тешка болест, почина познатата евровизиска пејачка

Пејачката Сара Таварес почина на 45-годишна возраст по долгата и тешка битка со тумор на мозокот.

Сара на пошироката јавност ѝ е позната по учеството на Евровизија кога во 1994 година ја претставуваше Португалија со песната Chamar a Musica и го зазеде осмото место, што беше еден од најдобрите пласмани на Португалија на овој музички натпревар.

Сара почина во неделата во Лисабон, а тажната вест ја соопшти нејзиното семејство.