4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Првата група болни деца од Газа пристигна во Египет, оттаму ќе отпатуваат за ОАЕ

Првата група деца кои ќе се лекуваат во Обединетите Арапски Емирати синоќа пристигна на преминот Рафа со палестински амбулантни возила.

Генералниот секретар на египетската Црвена полумесечина во северен Синај, Раед Абдел-Насер, рече дека болните деца биле на пат кон меѓународниот аеродром Ел Ариш, од каде ќе отпатуваат за Обединетите Арапски Емирати.

Според директивата на претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед бин Зајед, 1.000 болни деца од Газа ќе бидат лекувани во болниците во таа земја.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“