-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Сенаторот (66) е уапсен поради сомнение дека и ставил дрога во пијалок на претставничката за да ја силува

Францускиот сенатор Жоел Гериау е уапсен и сослушан под сомнение дека дрогирал застапничка со намера да ја силува или сексуално да ја нападне, пишува „Гардијан“.

Овој 66-годишен политичар од десниот центар е уапсен во неговиот дом во Париз, а полицијата извршила претрес и во неговата канцеларија.