8.8 C
Скопје
29. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Бајден го потпиша законот за буџет – нема дополнителна помош за Израел и Украина

Претседателот на САД, Џозеф Бајден, потпиша нацрт-закон за финансирање на работата на федералната влада – планот не вклучува дополнителна помош за Израел и Украина, објави Белата куќа.

Претходно, нацрт-законот беше поддржан од Сенатот, а Претставничкиот дом на Конгресот го одобри документот на 14 ноември.