4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Почина 22-годишна актерка: ја загуби битката со тешката болест

Бразилската актерка и модел Исис Фреитас почина на 22-годишна возраст.

Ѝ била дијагностицирана туберкулоза, а по силната борба со болеста, во тешка состојба била пренесена во болница.

Исис ја загуби битката со животот, а веста за нејзината смрт ја соопштија нејзините соработници.

„Со големо жалење и тага ве известуваме за смртта на нашата актерка и придружничка Исис Фреитас“, стои во нивното соопштение.

Фреитас ја почна својата кариера како модел пред да стане актерка и да се појави во многубројни претстави.

Таа се појави и во голем број реклами за козметички брендови.