4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Ужас во Тенеси: Тригодишно момче застрела двегодишно

Тригодишно момче застрела двегодишно дете во рака во дом во југозападен Мемфис, Тенеси, додека полицијата моментално трага по човекот кој бил одговорен за нивната грижа во моментот на несреќата, соопшти локалната полиција.

Според медиумите, пукањето се случило околу 13 часот, додека повреденото двегодишно дете во критична состојба итно било пренесено во блиската детска болница, но неговата состојба набрзо се подобрила.

Мајката на момчето, која не била присутна во моментот на пукањето, рекла на полицијата дека децата биле под надзор на нејзин пријател и дека ги чувал додека таа била отсутна.

Таа на полицијата и кажала дека мажот останал во автомобилот на нејзината мајка, откако 3-годишното момче го застрелало 2-годишното момче во десната рака.

Полицијата трага по автомобилот и одговорниот.