4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Вучиќ се сретна со Макрон во Париз: Средби и добри разговори на мировниот форум

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Париз се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон, каде што учествува на мировниот форум.

„Состаноци и добри разговори на мировниот форум“, напиша Вучиќ на „Инстаграм“.

Вучиќ во најавата наведе дека на мировниот форум во Париз се сретнал и со премиерот на Македонија, ДИмитар Ковачевски, со српскиот член на Претседателството на БиХ, Жељко Цвијановиќ, и со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ.