4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Маск: Ако убиете нечие дете во Газа, сте создале неколку Хамасити кои ќе умрат само за да убијат Израелец

Мултимилионерот Илон Маск (Илон Маск) зборуваше за конфликтот меѓу Израел и Хамас во подкаст.

– Мое мислење е дека целта на Хамас беше да предизвика претерана реакција од Израел. Хамас не очекуваше воена победа. Тие навистина сакаа да ги направат најлошите злосторства што можат за да предизвикаат најагресивен можен одговор од Израел и да го искористат тој одговор за да ги соберат муслиманите ширум светот за Газа и палестинската кауза – рече тој.

Тој посочи дека би било соодветно Израел или да ги убие или затвора членовите на Хамас, но повика и на хуманитарна помош во Газа.

Тој, исто така, препорача Израел да биде транспарентен, за луѓето да не кажат дека тоа е трик.

– Прашањето е како за секој член на Хамас што ќе го убиете, колку создавате? Ако создавате повеќе отколку што убивате, тогаш не сте успеале. „Може да се каже дека ако убиете нечие дете во Газа, сте направиле барем неколку членови на Хамас кои ќе умрат само за да убијат Израелец“, заклучил Маск.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“