-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Тригодишно дете загина во пожар во Белград

Тригодишно дете загина во пожар што денеска избувна во куќа во Железник.

Пожар избувнал во зграда во оваа белградска населба, а противпожарната бригада била известена околу 08:00 часот.

По пристигнувањето на местото на настанот, пожарникарите затекнале опожарена зграда од 30 метри квадратни, а по гаснењето на пожарот било пронајдено тело на тригодишно дете.