4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во Украина+СВЕТ

Фон дер Лајен до Зеленски: Ние сме Европа

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен во нејзината неочекувана посета на Кијив, Украина во пресрет на извештајот следата недела, во кој подробно ќе биде опишан напредокот на Украина во нејзините напори да се приклучи кон Европската Унија.

Во своја објава на Инстаграм Фон дер Лајен истакна дека со заеднички сили со Зеленски ќе ја закружат Унијата и му испрати порака на претседателот на Украина дека заедно ќе ја внесат Украина во заедничкиот европски дом.

„Ова е сон на хероите на Украина и на мачениците на Украина, И тоа е и наш сон. Заедно ние сме Европа. Да живее Европа и слава на Украина“, заклучи Фон дер Лајен во нејзината објава.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“