4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Блинкен се сретна со палестинскиот претседател во Западниот Брег

Антони Блинкен пристигна во Рамала, во Западниот Брег, за да се сретне со палестинскиот претседател Махмуд Абас.

Околу 200 луѓе се собраа во градот во знак на протест против посетата на американскиот државен секретар.

Тоа е прва посета на Блинкен на окупираниот регион по избивањето на конфликтот, а следува по посетата на Израел, каде што разговараше со Бенјамин Нетанјаху и посетата на Јордан, каде што се сретна со арапските министри за надворешни работи.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“