4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Фото Владина прес служба на Израел
СВЕТ

За време на говорот на шефот на Хезболах, Нетанјаху рече: Не тестирајте нè

За време на говорот на шефот на премиерот Хезболах Хасан Насралах, Бенјамин Нетанјаху, премиерот на Израел, го предупреди да не го тестира Израел и дека може „скапо да плати“ за тоа.

– Им порачувам на нашите непријатели на север да не не тестираат, скапо ќе платите – рече тој.

Тој исто така рече дека нема да има прекин на огнот во Газа додека Хамас не ослободи повеќе од 240 израелски заложници.

– Израел отфрла привремен прекин на огнот кој не вклучува враќање на нашите заложници – посочи тој.

Тој додаде дека силите на земјата дејствуваат со полна сила на сите фронтови.