4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Украински официјални лица: Нападот со руски дрон предизвика пожар во Харков

Русија денеска со беспилотни летала нападна цивилни области предизвикувајќи пожар во украинскиот регион Харков, соопштија денеска локалните власти.

Градоначалникот на Харков најави дека пожарникарите го гаснат пожарот и дека сè уште се утврдува дали има жртви во нападот, пренесува „Гардијан“.

Сирените за воздушен напад се огласија и во други региони – во централна, западна и во источна Украина.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“