10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес со јачина од 5 степени го погоди северниот и централниот дел на Иран

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала го погоди северниот и централниот дел на Иран, соопшти германскиот истражувачки центар за геонауки.

Како што наведе, земјотресот се случил на длабочина од 10 километри.

Други детали се уште не се објавени.