5.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСВЕТ

Пронајдени девет убиени цивили во украинска куќа окупирана од Русија

Девет цивили се пронајдени застрелани во источниот украински град Волноваха, окупиран од Русија, според руските власти.

-Двајца од загинатите се деца, соопшти Рускиот државен истражен комитет.

Мртвите биле пронајдени со прострелни рани во приватна куќа.

Осомничениот е руски војник, објави независен руски канал на Телеграм. Меѓу загинатите има татко, мајка, нивните две деца и гости во куќата.

Волноваха се наоѓа во регионот на Доњецк и е окупирана од руски војници од март 2022 година.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“