4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

ОВА е ослободената припадничка на ИДФ, држена во заложништво од Хамас (ФОТО)

Израелските одбранбени сили успеаја да спасат еден заложник од Појасот Газа.

Како што беше соопштено, спасен е Ори Мегидиш, војник на израелските сили.

Ори беше ослободен за време на копнените операции на ИД во Газа во текот на вечерта, откако беше киднапиран во напад на 7 октомври.

Војникот е медицински прегледан, добро е“, се вели во соопштението.

Ори е веќе со семејството, а армијата објави и нејзина фотографија.