10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

ТРАГЕДИЈА ВО БРАЗИЛ: Во авионска несреќа загинаа 12 лица

Најмалку 12 лица загинаа при уривање на мал авион денеска во бразилскиот Амазон.

Авионот се урна во близина на главниот аеродром во Рио Бранко, главниот град на бразилската сојузна држава Акра, соопшти прес-службата на гувернерот Гладсон Камелија.

Во видеото објавено на социјалните мрежи, на кое наводно се гледа местото на несреќата, се гледаат запалени остатоци во шумата.