4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Што знаеме за смртта на Метју Пери? – сублимат на последните информации

Актерот од „Пријатели“ Метју Пери почина на 54-годишна возраст.

Еве што знаеме за околностите досега:

– Повикот на 911 беше примен од полицијата во Лос Анџелес во 16.07 часот по локално време;

– Инцидентот во домот на ѕвездата беше третиран како давење во вода, изјави полициски извор;

– Според The LA Times и TMZ, Пери починал во џакузи;

– Немал очигледни траги на насилство и се уште не е потврдена причината за смртта;

Истрагата е во тек.

Ќе ви ги пренесеме сите најнови информации за смртта на Пери кога ќе ги добиеме.