4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Повеќе од 8.000 луѓе загинаа во Газа, соопшти Министерството

Бројот на загинатите во Газа се искачи на 8.005, според Министерството за здравство на Газа предводено од Хамас.

Околу 3.342 деца се меѓу оние што починале од 7 октомври, се вели во извештајот.

Во своето последно ажурирање, Министерството објави дека загинале 7.650 луѓе, што значи дека бројот на загинати се зголеми за 355.