4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Кошмар на забава за ноќта на вештерките: Изрешета 15 луѓе затоа што му беше забранет влез

Во населбата Лоундејл во Чикаго, најмалку 15 луѓе беа застрелани на огромна забава по повод Ноќта на вештерките.

Меѓу жртвите има шест жени и девет мажи на возраст од 26 до 53 години.

Две лица се уште се во критична состојба, 26-годишна жена која е застрелана во левиот колк и 48-годишен маж кој бил застрелан со три куршуми.

Полицијата во Чикаго одговорила на пријавата за пукање кратко по 1:00 часот по полноќ, кога пристигнала, открила маж кој пука со пиштол кон посетителите на забавата.

Сведок на експлозијата рече дека на човекот му бил одбиен влезот на забавата бидејќи диџејот објавил дека завршува.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“