-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Во Египет паднаа дронови

Дронови паднаа врз два египетски града, потврди претседателот Абдел Фатах ел Сиси, пренесуваат медиумите.

Тој ги повика сите нации да го почитуваат суверенитетот и позицијата на Египет во регионот.

Египет ќе продолжи да игра позитивна улога во конфликтот Израел-Хамас и не сака тој да се прошири регионално, рече тој.

Вчера, два извори од египетската служба за безбедност изјавија дека „проектил“ паднал врз градот Нувеиба на Црвеното Море.