-1.2 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Израел „бара копнена инвазија“ на Газа за да го елиминира Хамас, изјави воениот началник

Началникот на израелската војска рече дека целите на војната против Хамас „потребна е копнена инвазија“ на Газа.

Во изјавата објавена од ИД, израелскиот началник на Генералштабот на Херзи Халеви рече дека „најдобрите војници сега оперираат во Газа“.