4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Америка: Многу, многу внимателно ја следиме ситуацијата

Америка внимателно следи што се случува во Газа, изјави висок функционер на американската администрација во интервју за Си-Би-Ес.

Бајден утрово беше информиран од неговиот тим за национална безбедност, додава тој.

– Ќе биде ажуриран за се што се случува на теренот. Очигледно, ние го следиме ова многу, многу внимателно и ќе останеме во контакт, се разбира, со нашите израелски колеги – рече тој.