4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

(Видео) Израелската армија во текот на ноќта со тенкови влезе во Газа

Во текот на ноќта израелската армија со тенкови влезе во Газа.

ИД објави видео на кое се гледа како оклопни возила ја преминуваат песочната гранична зона.

Станува збор за „цеден напад“ на израелската бригада Гивати на северот на Газа.

Израелското воено радио ја опиша операцијата како најголем упад во сегашниот конфликт на Израел со Хамас во Појасот Газа.

Рацијата беше насочена кон „инфраструктурата на тероризмот“.

Сите војници сега ја напуштија областа.