4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Сплитската полиција уапси Србин и Босанец, имале 33,7 килограми марихуана во камионот

Полицијата на Сплит уапси 41-годишен државјанин на Србија и 40-годишен државјанин на Босна и Херцеговин,а кои на автопатот А1 во камион пронашле повеќе од 33,7 килограми марихуана, соопшти денеска Јавното обвинителство во Сплит, Далмација.

Двајцата биле пронајдени во камион со словенечки регистарски таблички при сообраќајна контрола на автопатот во вторникот вечерта при засилената акција за сузбивање прекуграничен криминал.

Полициско куче за откривање дрога реагирало на присуство на дрога во возилото. Двајцата се уапсени и однесени во службени простории.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“