4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Битиќи: Немам никаков проблем ако како носител на јавна функција сум направил отстапка, надвор од вредностите на однесување на јавен функционер, да се извинам јавно

„Јавно ќе се извинам само на еден човек а тоа е претседалот на партијата, претседателот на владата бидејќи го напуштив, несвојствено“ истакна Вицепремиерот за европски прашања Фатмир Битиќи во интервју за „Само интервју“ на Канал 5.

Тој додаде дека ако постои волја дека тој е сум спремен, со новинарот којшто го поставил прашањето, па и куќата од којашто доаѓа во тој момент да разговара отворено на оваа тема.

„Јас немам никаков проблем ако како носител на јавна функција сум направил отстапка, надвор од вредностите на однесување на јавен функционер, да се извинам јавно“, заклучи Битиќи.