23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Ужас во Словенија: изгоре автобус од Босна и Херцеговина

Во Словенија се запали автобус од Босна и Херцеговина.

Како што пишува порталот GPMaljevac, автобусот возел на релација Сараево – Франкфурт.

Пожарот избувнал на одморалиште во Словенија, а причината сè уште не е откриена.

За среќа, сите патници успеале да излезат навреме. Во овој инцидент нема повредени.

Имало и прекин на сообраќајот, а пожарникарите го санираа пожарот. Автобусот, како што пренесуваат медиумите, бил целосно опожарен.