15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Жена го убила сопругот, го распарчила телото па со ќерката го фрлиле во шума подалеку од местото на живеење во Србија

Полицијата во Србија уапсила 56-годишна мајка и нејзината 31-годишна ќерка под сомнение дека извршиле тешко убиство. Истражителите веруваат дека 56-годишната жена го убила поранешниот сопруг додека тој спиел, дознава Нова.рс.

56-годишната жена потоа го пренела телото заедно со ќерката и го оставила во шумата во Кучево, каде што полицијата вчера го пронашла. Осомничените се приведени, а истрагата е во тек. Мајката, наводно, ја признала вината пред Вишото јавно обвинителство, додека ќерката се бранела со молчење.

Телеграф од жителите на Влашки Дол, каде што живееле и сторителите на делото и жртвата дознава дека 56-годишна жена го убила 50-годишниот маж, му го распарчила телото и со помош на нејзината 31-годишна ќерка, го фрлила во шума на 60 километри од селото каде што живееле.