23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСВЕТ

(Видео) Руски пратеник: Треба да ја таргетираме Велика Британија

Русија треба да истрела проектили на цели во Велика Британија, вклучувајќи го и премиерот Риши Сунак, тврди рускиот пратеник Андреј Гуруљов.

Тој рече дека Британците се обидуваат да ги уништат руските нуклеарни реактори и дека одговорот треба да биде насочен кон Обединетото Кралство.