12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

(Видео) Огромна експлозија на Крим

На Крим се случи голема експлозија. На видеото кое се шири на социјалните мрежи се гледа голем пламен во ноќта.


Руската воздушна одбрана уништи 11 украински беспилотни летала над Крим во четвртокот наутро, соопшти руската државна новинска агенција РИА, цитирајќи го руското Министерство за одбрана.

Уништени се и пет украински морски беспилотни летала кои во четвртокот нападнаа брод на руската морнарица во Црното Море, пренесе РИА, повикувајќи се на руското Министерство за одбрана.