34.8 C
Скопје
24. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Момче загина во руски напад, тврдат Украинците

Во синоќешниот руски напад врз село на југот на Украина едно момче загина, а уште четири лица се ранети.

Според украинските власти, проектилот погодил куќа. Таму загинало шестгодишно момче, а тешко е ранет неговиот 13-годишен брат.

Ранети се и соседите, кои притрчале да помогнат, тврдат Украинците.