12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Голема експлозија и во Русија

Рано утрово голема експлозија се случи и во Руисја.

Експлозијата се случи во градот Саратов, на 1.000 километри од украинската граница.

Станува збор за градот во кој се наоѓа воздухопловната база Енгелс.