10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес во Јадранското Море

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Јадранското Море во близина на брегот на Италија.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри во 10.38 часот, а епицентарот бил во морето во близина на градот Анкона, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.