25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес го погоди пограничното подрачје на Чиле и Боливија

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди пограничниот регион на Чиле и Боливија, соопшти германскиот центар за геонауки (ГФЗ).

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 104 километри, соопшти ГФЗ.

Засега нема извештаи за евентуални повредени или материјална штета.