16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес регистриран на новозеландските острови Кермадек

Земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтеровата скала регистриран е на новозеландските острови Кермадек.

Епицентарот на земјотресот бил на 80 километри длабочина.

Островите Кермадек се ненаселени.