10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Трамп би сакал да разговара со Меган Маркл: Не му се допадна како таа се однесуваше со кралицата

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп (Трамп, 77) изјави дека би сакал да разговара со Меган Маркл (Меган Маркл), сопругата на британскиот принц Хари (Хари).

– Не ми се допадна начинот на кој таа се однесуваше со кралицата. Би сакал да се расправам со неа, би сакал. Толку не се согласувам со она што тие го прават – изјави Трамп во средата на радио водителот Хју Хјуит.

Тој ја опиша својата врска со покојната кралица Елизабета Втора. како „многу пријателски“.

-Таа беше неверојатна жена. На 95 години таа беше толку остра. Таа беше 100 проценти во право. Кога ќе го погледнете Бајден (Бајден), ви се чини дека тој доаѓа од друга планета – рече Трамп.