16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

За три дена, најдени три скелети во Црна Гора, до едниот има документи на жена што исчезнала пред 9 години

Три скелети се пронајдени во Подгорица, Никшиќ и во Сутоморе во изминатите три дена, соопшти Полициската управа на Црна Гора.

Човечки останки и лични документи на жена што исчезна во декември 2014 година беа пронајдени над заливот Штрбина кај Сутоморе.

Тело на машко лице во распаѓање е пронајдено кај железничкиот мост во Никшиќ, а полицијата утврдува дали се работи за убиство или самоубиство.

Тело во поодмината фаза на распаѓање е пронајдено во напуштена куќа во населбата Коник во Подгорица, а идентификацијата е во тек.