15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Спасена жената што исчезна во морето во Торони

Пронајдена е жената која исчезна денеска во областа Торони на Халкидики.

Како што јавуваат грчките медиуми, екипажот на приватниот брод ја лоцирал и спасил жената, која е добро.

Taa исчезна во морето додека била во чамец. Во тој момент на подрачјето на полуостровот Ситонија почнаа да се појавуваат силните ефекти од невремето „Даниел“.

Во потрагата веднаш беа вклучени брод на крајбрежната стража и хеликоптер.

Нема информации дали станува збор за грчка државјанка или странски турист.