10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес кај Албанија: Се тресеше во Јадранско Море, a се почувствува и во Црна Гора

Земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на Албанија во Јадранското Море.

Земјотресот е регистриран на 61 километар северно од Драч.

Земјотресот се случил на длабочина од околу 15 километри, околу 21:51 часот по локално време.

Граѓаните оставија коментари на веб-страницата на ЕМСЦ дека почувствувале земјотрес и дека благо се треселo.

Како што се наведува, земјотресот бил почувствуван и во Црна Гора.