13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Се урна мост во Индија, загинаа 17 работници

Најмалку 17 работници загинаа, а повеќе се водат како исчезнати кога се урна железнички мост во изградба во североисточна Индија.

Се стравува дека повеќе работници останале заробени под урнатините бидејќи 35-40 од нив биле на градилиштето на мостот кога се случила несреќата, пишува порталот „Индија тудеј“.

Несреќата се случила во индиската сојузна држава Мизорам.