16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Хургада, фото Centar.mk
СВЕТ

Хаос на популарна далматинска плажа: жени се степале за лежалки

Во Пакоштани се случи вистинска драма во врска со поставувањето и користењето лежалки на плажите и базените.

Според официјално соопштение, јавниот ред и мир на плажата го нарушила 51-годишна жена, која вербално, а потоа и физички, нападнала 33-годишна жена, чија мајка изнајмува лежалки.

Полициската управа на Задар наведува дека причина за конфликтот е расправија за лежалки за плажа.

Поради ова, 51-годишната жена заработила обвинителен акт.