16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Мистериозни експлозии во Вашингтон, завладеа паника ВИДЕО

Низа мистериозни експлозии се слушнаа во Вашингтон, кои ги потресоа вратите и прозорците, а според првите информации тоа е споредено со земјотрес.

Десетици луѓе пријавиле дека слушнале силна „експлозија“ во областа Вашингтон, која ги потресе домовите и предизвика паника, иако ниту еден официјален претставник не ја наведе причината за силниот удар.

Ова доведе до поплава од објави на социјалните мрежи и шпекулации за изворот, иако ништо од ова не е потврдено. Некои се сомневаа на звучен бум, додека други сугерираа земјотрес. Повеќе агенции добија повици за мистериозна гласна бучава слушната дури до Вирџинија.