Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
илустрација/архива
Свет

Запленети 58 килограми кокаин со нацистички симболи

Перуанската полиција заплени 58 килограми кокаин, подготвен за испраќање во Белгија од пристаниште на северот на земјата, спакуван во пакети со нацистичко знаме.

Кокаинот бил дистрибуиран во педесетина пакувања, на чиј врв пишувало „Хитлер“.

Товарот бил откриен во контејнер на брод под либериско знаме на пристанишниот терминал во Паита, град во близина на границата со Еквадор.

Не се пријавени апсења.