Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Херојски подвиг што ја воодушеви Хрватска: Момче скокна од прозорец за да спаси куче, фасадата се рушела под него

На социјалната мрежа ТикТок, снимена е акција за спасување во Хрватска во која едно момче се качува низ прозорец за да спаси куче кое се заглавило.

Набљудувачите исплашено гледале на оваа глетка, бидејќи фасадата се распаѓала, пишува Дневник.хр.

Сепак, оваа успешна акција за спасување беше проследена со аплауз, а се беше снимено и објавено на ТикТок.

@skihalic

♬ original sound – Sanja Kihalic

Кучето најверојатно излегло низ прозорецот, но не знаело како да се врати.