Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Тинејџер во Лос Анџелес паднал од мост додека се обидувал да се слика за социјални мрежи

Полицијата во Лос Анџелес соопшти дека 17-годишен тинејџер починал откако паднал од градскиот вијадукт додека се обидувал да се фотографира за социјалните мрежи.

„Младиот човек се лизна и падна кога се качуваше на еден од сводовите на мостот за да емитува на социјалните мрежи“, објасни полицискиот наредник Мишел Мур.

Тој додаде дека слична несреќа се случила на почетокот на оваа година кога еден човек починал затоа што сакал да сними спот.

„Таа локација е трагична бидејќи, како што можеме да видиме, служеше како позадина за вакви трагедии двапати претходно“, рече Мур.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе