Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Советникот на Зеленски најави контраофанзива

Михајло Подољак на Твитер напиша дека долгоочекуваната контраофанзива „нема да биде индивидуален настан што ќе започне во одреден час на одреден ден со свечено сечење на црвена лента“.

Советник на украинскиот претседател вели дека претстојната контраофанзива на Киев ќе вклучи „десетици различни акции“ за уништување на руските сили.

Тој исто така вели дека има „десетици различни акции“ за уништување на руските окупациски сили „во различни правци“.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе