Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Околу 80 отсто од Русите му веруваат на Путин, покажува истражување

На рускиот претседател Владимир Путин му веруваат 80 отсто од Русите, додека 76,5 отсто ги одобруваат неговите активности, покажа истражувањето на Серускиот центар за истражување на јавното мислење (ВТСИОМ).

Врз основа на резултатите од истражувањето, меѓу политичарите кои уживаат доверба биле премиерот Михаил Мишустин (62 отсто) и лидерите на фракциите на Комунистичката партија Генадиј Зјуганов (36,1 отсто) и „Само Русија – за вистината!“ Сергеј Миронов (32,4 проценти), пренесува РИА вести.

76,5 отсто од испитаниците ја одобруваат работата на претседателот, 50,6 отсто од владата и 52,3 отсто од премиерот.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе