Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
Свет

Момче повикало полиција на помош во Мисисипи, полицаецот го застрелал при интервенција

Момче од Мисисипи (11), кое беше застрелано од полицаец откако повика помош, се опоравува откако беше пуштено од болница, соопшти неговото семејство.

Адериен Мур бил застрелан во градите од полицаец кој одговарал на повик за вознемирување.

Мајката на момчето изјавила за Си-Ен-Ен дека таткото на едно од нејзините деца пристигнал дома во 4 часот наутро лут. Загрижена за сопствената безбедност, таа побарала од Адериен да повика полиција. Таа раскажа како полицаецот кој пристигнал во куќата држел пиштол вперен кон влезната врата и ги замолил оние што биле внатре да излезат.

Таа тврди дека полицаецот пукал во нејзиниот син кој излегол од дневната соба во ходникот.

„Кога дојде зад аголот, тие го застрелаа. Не можам да сфатам зошто. Истиот полицаец кој му рече да излезе од куќата. Адериен излезе и беше застрелан. Тој постојано прашуваше: „Зошто пука во мене ? Што згрешив?“, рекла мајката.

Момчето итно било префрлено во болница, каде било ставено на респиратор. Тој вчера бил отпуштен од болница. Мајката на момчето рекла дека во куќата во моментот на пукањето имало уште две деца.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе